UTENLANDSSTUDENTER
Ansa-leder Hytten går av, Schei stepper inn
Ansa-president Sebastian Hytten trekker seg av personlige årsaker. Sine Schei stepper inn som leder fram til sommeren.

OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
— Det er med tungt hjerte jeg har informert hovedstyret om min beslutning om å trekke meg fra vervet som president i Ansa. Jeg trekker meg fra vervet av personlige årsaker. Det er trist, men en riktig beslutning for meg og for Ansa.
Det sier avgått Ansa-president og styreleder, Sebastian Hytten, i en pressemelding.
Han har ledet interesseorganisasjonen for norske studenter i utlandet siden sommeren 2021.

— Ansa er en flott organisasjon som har vært gjennom om tung periode med nedstengning de siste årene. Nå som verden åpner opp igjen er jeg trygg på at Ansa bare vil lykkes enda bedre i fremtiden. Og at alt engasjement og initiativ vil blomstre opp i alle kriker og kroker av verden, sier Hytten.
Stepper inn som leder
Hovedstyremedlem i Ansa, Sine Schei, tropper på som leder fram til ny leder skal velges på organisasjonens generalforsamling i juli.
Hun har studert i Bosnia-Hercegovina og ved Leiden universitet i Nederland.
— Jeg er takknemlig for tilliten Hovedstyret har gitt meg i å gå inn og fylle skoene som president i Ansa frem til Generalforsamlingen i 2022. Jeg håper å fylle rollen på en god måte, fortsette alt det gode arbeidet i organisasjonen, og støtte opp om alle fantastiske initiativer og engasjement ANSA flommer over av. Spesielt når en ny vår med gjenåpning er på trappene, sier Schei i pressemeldingen.
Nyeste artikler
I juni settes Nasjonalt vitenarkiv i gang, hvis alt går etter planen
Tredje disputas på 14 måneder: — Et løft for samisk akademia
Den globale økonomien er i endring. Klasserommene våre må holde tritt
Ble avkrevd 190.000 kroner midt i semesteret. Måtte avbryte studiet
Ved Nord universitet peker mange piler oppover
Mest lest
«Ment som en spøk», sa søkeren. Universitetet svarte med utestengelse i ett år
Ragnhild Hennum er ny rektor ved Universitetet i Oslo
Disse to jobber gjerne til de blir 72, hvis Stortinget rekker å bestemme seg
Ble avkrevd 190.000 kroner midt i semesteret. Måtte avbryte studiet
Tidligere studentleder tilstår underslag av 1,1 millioner kroner