Siste fra forsiden:
Siste fra forsiden:
- Siste
- Mest lest
jobbskifte
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Ida Munkeby har vært organisasjonsdirektør ved NTNU siden 2012. Nå ønsker hun å gi seg.
Dette skriver Universitetsavisa, som siterer en melding lagt ut på NTNUs intranett. der kommer det frem at Munkeby nå i september har varslet rektor Anne Borg om at hun ønsker avløsning fra stillingen. Hun kommer til å fratre senest til sommeren.
— Det er en tid for alt, sier Munkeby selv i meldingen, og sier at det ikke ligger noen dramatikk blant beslutningen.
— Jeg går snart inn i mitt niende år som organisasjonsdirektør, og nå har jeg rett og slett lyst til å påta meg andre oppgaver og jobbe litt mer i dybden en stund. Jeg står imidlertid på for fullt helt til jeg får avløsning.
Ifølge meldingen ønsker hun å fortsette i en annen stilling ved NTNU, men det er ikke bestemt hvilken rolle og oppgaver hun vil få.
Som Khrono har skrevet, skal det ansettes ledere i 14 stillinger ved NTNU, både prorektorer, viserektorer og dekaner. Munkeby sier i meldingen at hun synes det passer godt å fratre samtidig som disse lederne blir ansatt, slik at den som skal overta som organisasjonsdirektør får være med på etableringen av en ny ledergruppe.
Som Khrono har skrevet har Munkeby ledet beredskapsarbeidet ved NTNU under korona-pandemien.
Nylige artikler
Campuspoliti og ICE samarbeider: — Vi er redde
Bjørn Ole Raschs kontor er ryddig. I hvert fall inne i hans eget hode
Ein av fem stipendiatar kjem aldri til disputas
NMBU-ansatte både hyller og refser omstridt reklame
Norske studenter reiser ut som aldri før. Even (25) har tatt det enda et steg lenger
Mest leste artikler
Nobelprisvinnar trekker seg etter Epstein-vennskap
Så mange fikk ikke godkjent doktoravhandlingen sin
Reagerer på kampanje mot «bachelor i irrelevans». — Rakker ned på andre
— Ærlig talt, reklamen fra NMBU er jo bare morsom
Politihøgskolen brukte falske KI-tall: — Jeg legger meg flat