Kortnytt
Smått og stort om høyere utdanning og forskning
Universitetslektor skrev erotisk bok da han var permittert etter mistanker om seksuell trakassering
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

I 2015 sluttet en universitetslektor å undervise ved Cambridge unviersitetet på grunn av en pågående etterforskning mot han. Mannen skal ha kommet med upassende kommentarer til ti studenter. I fjor trakk han seg, etter at 1300 studenter signerte en prostest mot at han fikk beholde jobben. Dette skriver VG.
Men samtidig som han hadde permisjon skrev lektoren en erotisk roman, under pseudonym. Det skriver BBC, ifølge VG. Lektoren skal selv ha bekreftet opplysningene, og har også sagt at bildet på omslaget på boken, som viser et kvinnebein med strømper, tilhører en student der han underviste.
Boken handler om en førsteårsstudent som blir funnet skyldig i seksuell uanstendighet etter en rekke erotiske eventyr. En sexklubb ved navn «Jomfruene» er også sentral i boken.
(Hilde Kristin Strand / Khrono)
Nyeste artikler
Konkurrerer om hjernar. Vil lokke toppforskarane frå USA til Irland
Fikk ikke med seg styret på å høre aksjonistenes side: — Klønete og idiotisk
Skrev dikt til statsråden da Stortinget vedtok fagskolereform. — Knallbra!
Demonstrerte mot avtale med Kongsberg
Fagfolk for en ny tid — kompetanse er ikke farlig!
Mest lest
Slår knallhardt tilbake: — Verre enn under den mørkeste middelalderens inkvisisjon
Navnet mitt på en artikkel jeg aldri skrev — med data som aldri fantes
Vendte underskudd til overskudd
Nerdenes hevn: Ble landets raskeste akademikere
Oppdragsgiverne forkastet rapport. Forskerne mener forskningsfriheten er brutt