nord universitet
Ny sjef for Nesna-prosjektet
Nord universitet har fått på plass ny leder som skal utvikle studietilbudet i Nesna.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Professor Jan-Oddvar Sørnes er engasjert i stillingen som prosjektleder for utviklingsprosjektet på Nesna.
Sørnes, som opprinnelig er fra Brønnøysund, er professor ved Handelshøgskolen på Nord universitet. Han starter i stillingen 15. oktober, heter det i en pressemelding fra Nord universitet.
— Vi er veldig godt fornøyde med å få på plass ny dyktig prosjektleder så raskt, sier rektor Hanne Solheim Hansen i pressemeldingen.
Hun understreker at Sørnes, som leder av en av delprosjektene, har vært engasjert i utviklingsprosjektet helt fra starten av.
— Vi får også veldig god overlapping all den tid Siv Dagny Aasvik skal fortsette i prosjektet fram til desember som en ekstra ressurs når Sørnes overtar i midten av neste måned, sier rektor ved Nord universitet.
— Engasjerer meg
Den nye prosjektlederen har sin utdanning fra NTNU, University of Texas at Austin, Michigan State University og University of Idaho. Han har vært professor ved Handelshøgskolen Nord i Bodø siden 2015 og har hatt flere faglige bi-stillinger i inn- utland, og var i tidsrommet 1992-2000 bl.a. i rektors stab.
— Nesna-prosjektet engasjerer meg både som helgelending og som Nord-ansatt. Jeg er glad og stolt over å få ta stafettpinnen videre i prosjektet. Fram til nå har jeg ledet delprosjektet som jobber med markedsføring og kommunikasjon rundt rekruttering av studenter og fagfolk til Nesna, sier Jan-Oddvar Sørnes, til nord.no.
Tror på prosjektet
Sørnes har blant annet vært leder for internasjonalt kontor, og har hatt oppgaver innen etter-og videreutdanning og e-læring. Han satt som ansattrepresentant i styret for Universitetet i Nordland i perioden 2011-2015. I tillegg er han er en aktiv forfatter, og har veiledet godt over hundre bachelor- og masteroppgaver og doktoravhandlinger, heter det i pressemeldingen.
Sørnes har god tro på at utviklingsprosjektet, som skal leveres til rektor ved Nord universitet i mai 2023, vil komme opp med interessante løsninger.
— Jeg har fulgt prosjektet helt siden oppstarten og vet at det jobbes godt i flere av delprosjektene og jeg gleder meg til å lede prosjektet som har som hovedoppgave å bidra til et bærekraftig og attraktivt studiested, sier Jan-Oddvar Sørnes.

Nylige artikler
Førsteamanuensis ved UiT får skriftlig advarsel
Ikke legg ned Akademisk dugnad
NTL og de andre
Mann (58) sverger til ukulele
Forskningsrådet myker opp reglene for karantene
Mest leste artikler
Delstaten Florida boikotter fem norske universiteter
Ouriginal fant 98 prosent tekstlikhet. Advokat mener det kun er 0,94 prosent
Svarer «langsom professor»: — Ikke mulig å drive toppforskning med norsk arbeidsmoral
Hardt ut mot stempel som ekstrem. — Orwellsk nytale
Student fekk stryk etter bibelske svar om kjønn. Sensor suspendert