korona
Tilbyr hurtigtesting på campus i Tromsø
Smitten øker i Tromsø, og kommunen innfører lokale anbefalinger. Ved UiT settes det opp to hurtigteststasjoner på campus.

Smitten øker i Tromsø. Kommunen vil ikke innføre nye koronatiltak, men kommer med anbefalinger på sin pressekonferanse torsdag. Blant annet anbefales det å holde én meters avstand.
Det sier ordfører Gunnar Wilhelmsen (Ap) til VG før kommunens pressekonferanse klokken 11.
– Det blir ingen vedtatte tiltak, bare anbefalinger. Vi kommer til å anbefale bruk av munnbind, meteren og hjemmekontor, sier Wilhelmsen til avisen.
Dag Rune Olsen er rektor ved UiT Norges arktiske universitet. Han sier til Khrono at universitetet ikke innfører egne tiltak nå, men at de har løpende kontakt med kommunen.
— Vi har ikke fått melding om smitte blant studenter nå. Men vi setter opp to hurtigteststasjoner på campus, som et tilbud, sier Olsen.
Onsdag ble det satt ny smitterekord i Tromsø med 59 nye registrerte smittede, og det såkalte r-tallet er nå over 1. I tillegg er 16 personer koronainnlagt på Universitetssykehuset Nord-Norge (UNN) i Tromsø.
Nyeste artikler
Nær venn og kollega lettet over oppklaring av drapet: — En forferdelig sak
Styreleder varsler harde prioriteringer ved UiT
Instituttstyret ønsker å stanse byggeprosjekt til 820 millioner kroner
Solheim Hansen eneste søker ved Nord universitet
Ytre trusler og samfunnets sikkerhet
Mest lest
Medisinstudent krever 380.000 kroner av universitet
Sier opp og tar et kraftig oppgjør: «En giftig fryktkultur gjennomsyrer universitetene»
Professoren skyldte på studenter for «slurvefeil». Nå er han felt for vitenskapelig uredelighet
No får ho disputera likevel
Mener forskning om samer er dypt problematisk. — Gir næring til det ekstreme høyre