Dekan
Ny dekan ved Universitetet i Stavanger
Eldar Søreide er ny dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet.

«Ansettelsen av Søreide vil styrke UiS innenfor helsevitenskapelige- og medisinske fagområder. Helse og velferd er et av universitetets tre strategiske satsingsområder», skriver Universitetet i Stavanger (UiS) i en pressemelding.
Søreide kommer fra stillingen som lege og fagdirektør ved Helse Stavanger HF. Han starter i stillingen som dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet 5. september 2022.
«Som dekan vil Søreide være leder for den samlede virksomheten ved fakultetet og ha en sentral rolle i den videre utviklingen av fagmiljøene i samsvar med universitetets strategi. Han vil gå inn i universitetets ledergruppe og vil bidra til tverrfaglig samarbeid på tvers av fakultet og avdelinger, innenfor utdanning, forskning, formidling og innovasjon», skriver UiS videre i pressemeldingen.
— Vi er veldig glade for at vi har fått en slik kapasitet til UiS. Dette vil styrke oss på det helse- og medisinfaglige området. Ikke minst vil vi med denne ansettelsen styrke oss mot helsetjenestene og sykehusene, skriver UiS-rektor Klaus Mohn i pressemeldingen.
Det helsevitenskapelige fakultetet har ansvar for utdanning, forsking og formidling. Det er i dag ca. 250 ansatte og 1300 studenter tilknyttet fakultetet.
Nyeste artikler
Håper at regjeringen fjerner studieavgiften
Trump kutter enda flere milliarder på Harvard
UiS lukker døren til Europa for å gå i økonomisk balanse
Oppdragsgiverne forkastet rapport. Forskerne mener forskningsfriheten er brutt
Kamp om forskningsfrihet i samisk oppdragsforskning
Mest lest
Slår knallhardt tilbake: — Verre enn under den mørkeste middelalderens inkvisisjon
Frykter utpressing: Må utlevere navn på ansatte til alle som spør
Navnet mitt på en artikkel jeg aldri skrev — med data som aldri fantes
NTNU-professor felt for plagiat etter gransking
Publiserte én artikkel i uken. Nå blir professoren gransket