Minst 80 prosent av parkeringsplassene skal bort

Joar Hystad
ntnu notis kortnytt

Det blir trangere om plassen på fremtidens campus når over 40.000 studenter og 7000 ansatte skal samles rundt Gløshaugen.

Det skriver Universitetsavisa (UA) tirsdag.

Som følge av færre parkeringsplasser i fremtiden, skal NTNU satse hardere på sykkelparkeringer og mer kollektivtransport, skriver UA.

Når Dragvoll flyttes i 2030 vil minst 80 prosent av eksisterende parkeringsareal være borte.

180 parkeringsplasser er allerede borte, ved Marinteknisk senter på Tyholt. Om en snau uke forsvinner 264 parkeringsplasser på Hesthagen. I 2025 forsvinner 170 parkeringsplasser ved campus Moholt. I 2030 forsvinner 700 parkeringsplasser i forbindelse med flyttingen fra Dragvoll.

I tillegg skal mange av dagens parkeringsplasser på Gløshaugen forsvinne i årene som kommer, skriver UA.

Det formidles ellers at NTNU har planer om å etablere i alt 2462 sykkelparkeringsplasser og at universitetet er i dialog med kollektivtransportforvalteren AtB om fremtidens transportbehov.

Det går mot enda flere sykkelparkeringsplasser som vist på dette bildet ved Gløshaugen.
Powered by Labrador CMS