nye jobber
Khrono satser i Trondheim
Solveig Mikkelsen og Espen Halvorsen Bjørgan vil utgjøre Khronos nye redaksjon i Trondheim fra høsten.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Khrono har ansatt to nye journalister i Trondheim. Solveig Mikkelsen og Espen Halvorsen Bjørgan har de siste årene jobbet i NTNUs uavhengige avis, Universitetsavisa, men nå melder de overgang til Khronos redaksjon i trønderhovedstaden.
— Vi hadde en god søkerliste på journalistjobb og nyhetsjeger i Trondheim og jeg er glad for at vi kunne ansette to som kan ivareta den nasjonale og internasjonale satsingen vår på aktualiteter og nyheter for kunnskapssektoren med base i Trondheim, sier redaktør Tove Lie.
— Og det at vi får to så erfarne journalister som allerede kan kunnskapssektoren er en god styrking av Khrono-laget. Det er rett og slett en god dag i Khrono i dag, smiler redaktøren.
Solveig Mikkelsen har mange år bak seg som reporter og vaktsjef i NRK før hun de siste 10 årene har jobbet i Universitetsavisa.
— Jeg er imponert over den slagkraften Khrono har opparbeidet i universitets- og høgskolesektoren. De er fulle av entusiasme og energi, og framstår som en sammensveiset og ambisiøs redaksjon. Dette avis-eventyret vil jeg være en del av! Nå gleder jeg meg til å bli bedre kjent med nye kolleger og lage nasjonale saker for kunnskapssektoren fra Trondheim, sier Mikkelsen.
Også Espen Halvorsen Bjørgan ser fram til å bli en del av Khrono.
— Jeg ser frem til å bli del av en ambisiøs redaksjon i stadig vekst. Khrono har på kort tid bygget seg opp fra å være en liten lokalavis til å bli den klare premissleverandøren for all debatt om akademia i norsk offentlighet, og har med det klart å bringe viktig og underdekket tematikk opp på dagsorden, sier Espen Bjørgan.
Når Khronos redaksjon i Trondheim er på plass fra høsten så er avisa strategisk plassert på fire ulike steder: Oslo, Bergen, Trondheim og Brüssel.

Nylige artikler
Førsteamanuensis ved UiT får skriftlig advarsel
Ikke legg ned Akademisk dugnad
NTL og de andre
Mann (58) sverger til ukulele
Forskningsrådet myker opp reglene for karantene
Mest leste artikler
Delstaten Florida boikotter fem norske universiteter
Ouriginal fant 98 prosent tekstlikhet. Advokat mener det kun er 0,94 prosent
Svarer «langsom professor»: — Ikke mulig å drive toppforskning med norsk arbeidsmoral
Hardt ut mot stempel som ekstrem. — Orwellsk nytale
Student fekk stryk etter bibelske svar om kjønn. Sensor suspendert