— Kjære regjering, internasjonalisering av høyere utdanning handler ikke om bistand! 30. september 2023 - 09:08
De hadde aldri sett en student bruke en så avansert metode. Hun ble utestengt for fusk 29. september 2023 - 06:52
Er én praksisperiode unna å bli sykepleier. Nå tar OsloMet fra henne studieretten 26. september 2023 - 06:49
«Oslo-erklæring» om ME møter motstand. — Bør lytte til majoriteten av pasientgruppen 26. september 2023 - 15:41
Dei er tolv i styret. Ho er einaste kvinne I styret til prestisjeprosjektet Oslo Science City er det elleve menn og ei kvinne. Ein må jobba langsiktig for å få inn fleire kvinner i toppleiarstillingar, ein kan ikkje venta til ei stilling er ledig, seier kvinna - Alexandra Bech Gjørv frå Sintef.
Oslo satser tungt på datadrevet innovasjon Det finnes utallige gode ideer, men de er ingenting verdt uten kraft og vilje til å realisere dem. Det er dette Oslos innovasjonsdistrikter skal bidra til.
Mener Universitetet i Oslo er for tett på kapitalinteresser Førstelektor ved Høyskolen Kristiania, Karl-Fredrik Tangen mener Universitetet i Oslo sitt tette samarbeid med innovasjonsdistriktet «Oslo Science City» kan virke korrumperende.
Slik kan Norges første innovasjonsdistrikt se ut Etter et år med planlegging ble planene for Oslo Science City lagt fram.
«Vi er opptatt av det norske språket og det norske fagspråket. Vi må likevel ha flere tanker i hodet samtidig» Vi må ha flere tanker i hodet samtidig, skriver UiO-rektor Svein Stølen om kritikken mot bruk av engelsk navn på kunnskapsbyen.
Språkrådet ber Oslo Science City om å bytte navn Vitenskapsområdet Oslo Science City bør ha et norsk navn, krever Språkrådet. Styreleder Svein Stølen foreslår heller en norsk forklaring på navnet.
Universitetene må ta ansvar i klimakrisen FNs klimapanel viser enda en gang med all mulig tydelighet at klimakrisen er vår tids største utfordring. Det må handles og det haster.
Veterinærhøgskolen blir foreslått som NRK-tomt Den gamle veterinærhøgskolen på Adamstuen blir nå nevnt som en kandidat når NRK skal flytte fra Marienlyst. Et annet alternativ er Blindern.
Hovedstaden vil inn blant verdens innovasjonselite Et verdensledende innovasjonsdistrikt. Det er ambisjonen til Oslo Science City.
Nyeste artikler
Lærarutdanning i krise. Kven skal vere lærarar i framtida?
Dei skreiv under på at dei ikkje skulle gifta seg — men gjorde det likevel
— Kjære regjering, internasjonalisering av høyere utdanning handler ikke om bistand!
Velkommen etter!
Hun ber studentene diskutere om Taylor Swift er en litterær gigant
Mest lest
Endte med 19 knivstikk etter møte med student. — Føler ikke sinne
De hadde aldri sett en student bruke en så avansert metode. Hun ble utestengt for fusk
Er én praksisperiode unna å bli sykepleier. Nå tar OsloMet fra henne studieretten
«Oslo-erklæring» om ME møter motstand. — Bør lytte til majoriteten av pasientgruppen
Anbefaler ingen å bli stipendiat. — Tøft valg