Investeringer Har fortsatt millioner i olje og gass: — Jeg er dypt sjokkert UiO kvittet seg med olje og gass. Det gjorde ikke stiftelser knyttet til NTNU, NMBU eller Musikkhøgskolen. — Jeg er dypt sjokkert over disse avsløringene, sier Anja Bakken Riise i Framtiden i våre hender.
— Dette er selvsagt helt urimelige mistanker. Det grenser til … Ja, jeg får kanskje stoppe der. Rektor Klaus Mohn er oppgitt over støyen meningene og styrevervene hans har ført til. — Dette er helt urimelige mistanker, mener han.
Frykter at oljenedtur skremmer bort studenter og nye søkere Uansett hva som skjer med oljebransjen framover, har administrerende direktør i Norsk olje og gass, Karl Eirik Schjøtt-Pedersen ett råd til norske studenter: Fullfør utdanningene deres.
Nyeste artikler
Lærermangel løses ikke med lavere ambisjoner for utdanningen
Norske forskere publiserer mindre. Denne høgskolen er i tet
Hun ble presset ut av hjemlandet. Nå tilbyr hun kurs i akademisk selvforsvar
Trump tar nesten tjue milliardar frå to universitet
Retningslinjer for å søke om å bli universitet er utsatt
Mest lest
«Ment som en spøk», sa søkeren. Universitetet svarte med utestengelse i ett år
Ragnhild Hennum er ny rektor ved Universitetet i Oslo
Disse to jobber gjerne til de blir 72, hvis Stortinget rekker å bestemme seg
Tidligere studentleder tilstår underslag av 1,1 millioner kroner
Lærerutdannere er oppgitt over egen statsråd. — Uansvarlig