ChatGPT ført opp som medforfatter av forskningsartikler. Storforlag sier nei 7. februar 2023 - 09:57
Professoren skyldte på studenter for «slurvefeil». Nå er han felt for vitenskapelig uredelighet 2. februar 2023 - 07:07
Han har valt vekk publikasjonspoeng. Å redde eit språk som står i fare for å døy er viktigare 4. februar 2023 - 08:51
Kampen hardner om jobbsøkerne for universitetene: — Vi aksepterer i større grad å ansette nyutdannede
NMBU-sjef: — Vanskelig å ta til motmæle om DFØ-system 17 universiteter og høgskoler har beregnet at innføringen av datasystemer fra statlige DFØ vil bli vesentlig dyrere enn hva de har i dag. Men Kunnskapsdepartementet sier det er uaktuelt å konkurranseutsette systemet.
Statens systemer dyrere enn å gjøre jobben selv Kunnskapsdepartementet gir full støtte til de 17 universitetene og høgskolene som setter bruken av statens eget økonomisystem på vent.
17 universitet og høgskoler setter statens IT-system på vent Etter store innkjøringsproblemer med nytt lønns- og økonomisystem fra statens eget direktorat (DFØ) trekker 17 statlige institusjoner i bremsen.
Innflytting utsatt for femte gang: – Frustrerende å oppleve 1. november skulle NMBU og Veterinærinstituttet ta over det nye Veterinærbygget. For femte gang er innflytting forsinket. Nå blir det gradvis innflytting i Ås.
No får dei første 16.000 studentane kome tilbake Strengt regulert opnar universitet og høgskular for dei første få, sidan starten på koronakrisa. Likevel er det varsla at heimekontor er det siste som blir avvikla før ein er tilbake til normalen.
Frykter nye utsettelser til tross for Statsbyggs lovnader Studiestart rykker stadig nærmere for veterinærmiljøet som skal inn i et uferdig bygg ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet (NMBU) i Ås. Universitetet stoler ikke blindt på Statsbyggs lovnader om når de kan flytte inn.
Nyeste artikler
Går fra to til tre «missions» i langtidsplanen
ChatGPT ført opp som medforfatter av forskningsartikler. Storforlag sier nei
Brukte opp mindre av avsetninger enn planlagt
Mangfold og likestilling på dagsordenen i UiO-styret
Innsynsstorm mot ME-forskere: – Helt absurd
Mest lest
Gikk lei av «bestillingshelvete» og sa opp jobben
Innsynsstorm mot ME-forskere: – Helt absurd
Professoren skyldte på studenter for «slurvefeil». Nå er han felt for vitenskapelig uredelighet
Følte seg holdt som gissel for det han brydde seg om
Han har valt vekk publikasjonspoeng. Å redde eit språk som står i fare for å døy er viktigare