Slår knallhardt tilbake: — Verre enn under den mørkeste middelalderens inkvisisjon 9. mai 2025 - 18:14
Nybø positiv til elitestudier, men vil ikke bruke ekstra penger på det nå Elitestudier. I Oslo er det planer og i Bergen diskusjoner om nye program of honours eller såkalte elitestudier. I Oslo er de skuffet over at de ikke får ekstrabevilgning. Studentene er skeptiske til satsingen.
Stølen og Mo: Derfor ble Gaudamus igitur utelatt fra årets velkomstseremoni Studiestart. Universitetet i Oslo har mottatt kritikk for framføringen av drikkevisen Gaudeamus igitur. Vi synes kritikken var treffende, og valgte å fjerne sangen fra årets velkomstseremoni.
UiO har et reflektert forhold til samarbeid i Kina Kina. Også ledelsen ved Universitetet i Oslo reagerer på Raftostifelsen som i et innlegg spør om akademia aksepterer undertrykkelse.
Dype samfunnsendringer, usikkerhet og tillit 1. mai-blogg. Sosial bærekraft er vel så viktig som økonomisk bærekraft framhever rektor og prorektor på Universitetet i Oslo og sier regjeringen må prioritere forskning på kulturell kompleksitet og mangfold.
Nyeste artikler
Har hentet 700 millioner fra EU-program på et halvt år
Løp 2000 kilometer for å møte EU-parlamentet
Elleve tiltak som vil forbedre forskningssystemet
Forskerne fikk navnene sine på falsk artikkel: — Helt forferdelig
Navnet mitt på en artikkel jeg aldri skrev — med data som aldri fantes
Mest lest
Slår knallhardt tilbake: — Verre enn under den mørkeste middelalderens inkvisisjon
Gransking: Norges mest publiserende forsker opptrådte vitenskapelig uredelig
Mange hundre ansatte melder om uakseptabel oppførsel på universiteter
Frykter utpressing: Må utlevere navn på ansatte til alle som spør
NTNU-professor felt for plagiat etter gransking