Ja, vi må ta prokrastinering på alvor — derfor må vi også ta læringsdesignet på alvor 9. august 2025 - 07:59
Debatt ● harald n. røstvik Også ved arkitektskoler finnes det studenter som er i stand til å knekke en lærer
Debatt ● 15 tidligere arkitektstudenter «Det trengs en endring av hele undervisningskulturen. Det er på høy tid at Arkitektur- og designhøgskolen tar et større ansvar for sine studenter»
arkitekt-opprør Studentledere ønsker utredning av studiemiljøet — Ting kommer ikke frem i lyset fordi man ikke har overskudd til å ta tak i de personlige og institusjonelle problemene, sier Studentutvalget ved Arkitektur- og designhøgskolen. Også NTNU ønsker å undersøke tilbakemeldinger nøyere.
Digitalt opprør blant arkitektstudentene For under én uke siden startet en tidligere student ved Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO) en Instagram-konto. Nå ligner det mer og mer på et digitalt opprør blant studenter fra flere arkitektutdanninger.
Nylige artikler
No kjem det pengar til nytt museum i Tromsø
Ja, vi må ta prokrastinering på alvor — derfor må vi også ta læringsdesignet på alvor
Bør universitetene stå opp for demokratiet?
Vil heller dele kontor med rektor enn å sitte i åpent landskap
Studerte likestilling og mangfold — fikk jobb etter to måneder
Mest leste artikler
79 sluttavtaler er signert. Benedicte (48) tok en for laget
I denne artikkelen ligger en hemmelig beskjed. Slik skulle fagfellene lures
Mener Norge bør overta Harvard
Reagerer på nye regler. — Poenget med universitetsbetegnelsen forsvinner
Beata krevde overtidsbetalt — tapte i retten