Universitetene forventer mer EU-finansiering. — Kan ikke erstatte offentlige midler 14. april 2025 - 10:55
forskningsrådet Gjørv: Vil gi Forskningsrådet og departementet litt tid til å gjenfinne den politiske tilliten
koronaåret Sintef positivt overrasket over eget resultat i 2020 Mange forskningsinstitutter fryktet for sine resultater i koronaåret 2020. Resultatene for Sintef gleder instituttets ledelse og ansatte.
Asheim: Forskning må stå opp mot ekkokamrene I langtidsplanen for forskning- og høyere utdanning vil Henrik Asheim sikre stø kurs, men trekker frem at forskningen blir viktigere også med hensyn til å stoppe undergravende krefter i ekkokamre.
NTNU og Sintef i front for nytt fremragende senter Forskningsrådet har annonsert at prosjektet Northwind med NTNU og Sintef i spissen blir utpekt som et nytt forskningssenter for miljøvennlig energi og de får 120 millioner over åtte år som belønning.
Veteran slår alarm: NTNU og Sintef blir konkurrenter Spenningene mellom NTNU og Sintef tiltar, mener NTNU-tungvekter. Han ønsker seg en ny samarbeidsmodell.
Mye forskning – lite business Departementene må i større grad ta ansvar for å skape innovasjonsorientert forskning. Norge ligger bak på helse og samferdsel, sier Sintef-sjef Alexandra Bech Gjørv.
Krisemillioner gir jobb På Raufoss kan fem forskere glede seg over at permitteringene er slutt. SINTEF benytter krisepakkepenger til å ta fem ansatte tilbake i jobb.
Milliardtap for institutter: — Det er som en tsunami Pandemien fører til at næringslivet trekker oppdrag fra forskningsinstituttene. De beregner å tape én milliard i 2020. Neste år kan bli enda tøffere.
Nyeste artikler
Opptaksregler til høyere utdanning: Bingo eller fair play?
Raser mot at masterkrav blir fjernet: — Jeg er forbanna på vegne av barna
Universitetene forventer mer EU-finansiering. — Kan ikke erstatte offentlige midler
Norske studenter i New York: — Fryktfølelse
Ingen grunn til å advare mot å bli sykepleier eller lærer
Mest lest
Ble avkrevd 190.000 kroner midt i semesteret. Måtte avbryte studiet
«Ment som en spøk», sa søkeren. Universitetet svarte med utestengelse i ett år
Trumps økonomirådgiver fikk toll-argumenter av sin «fantasiprofessor» Vara
Trump tar nesten tjue milliardar frå to universitet
Ikke kall det bachelor og master før vi vet hva vi snakker om