formidling
Avlyser Forsker Grand Prix
Arrangørene bak forskningsdagene har bestemt seg for å avlyse årets nasjonale finale i Forsker Grand Prix.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Avdelingsdirektør i Forskningsrådet Vikki Cruz opplyser til Uniforum at den nasjonale finalen i Forsker Grand Prix avlyses.
— Situasjonen er fortsatt usikker på grunn av koronapandemien og smitteverntiltak, og vi regner med at vi ikke har «kommet tilbake til normalen» i september, sier Cruz til Uniforum.
Hun trekker fram at man i 2020 brukte mye tid og ressurser på alternative planer med tanke på smittesituasjonen. I år tar man beslutningen allered nå om avlysning, og at man kanaliserer energien inn i andre digitale arrangementer.
Uniforum har tidligere skrevet at NRK hadde bestemte seg for å droppe TV-sendinga, og UiO varslet at de vurderte å trekke seg fra konkurransen.
Når Forskningsrådet kommer tilbake med en ny nasjonal finale i 2022, vil det kanskje være i et nytt format, antyder Cruz til avisa.
— Vi jobber hele tiden med å forbedre konseptet, og det kommer vi til å fortsette med, forteller Cruz.
Nylige artikler
Akademisk frihet er vår tids viktigste styreproblem
Ny regjeringsplan: Vil bruke universiteter for å få 30.000 unge i jobb
Krever at akademisk frihet blir beskyttet ved lov
Dei er i gang med andre runde i arbeidslivet: — Kan ikkje berre gå heime
To studentar vart drepne i masseskyting under eksamen
Mest leste artikler
Delstaten Florida boikotter fem norske universiteter
Ouriginal fant 98 prosent tekstlikhet. Advokat mener det kun er 0,94 prosent
Svarer «langsom professor»: — Ikke mulig å drive toppforskning med norsk arbeidsmoral
Hardt ut mot stempel som ekstrem. — Orwellsk nytale
Førsteamanuensis ved UiT får skriftlig advarsel